День взяття Бастилії (La Fête Nationale – Національне Свято)

День взяття Бастилії (Національне свято – фр. La Fête Nationale або День 14 липня – фр. Le Quatorze Juillet) – є національним днем Французької республіки і святкується щорічно 14 липня.

За матеріалами “Лига.Досье“.

Історична подія, яка стала підставою для установи свята, мала місце під час Французької революції – 14 липня 1789 році повсталі парижани штурмом узяли фортецю-в’язницю. Ця подія вважається початком Великої французької революції, а також символом повалення абсолютизму.

Крепость Бастилия
День взяття Бастилії

Одним з найулюбленіших свят французів є 14 липня – День взяття Бастилії. Свято було встановлене 6 липня 1880 року.

У тексті постанови відсутня прив’язка до конкретної історичної дати. В обгрунтуванні і в ході дебатів свято зв’язувався з минулим 1790 р Святом Федерації (фр. Fête de la Fédération) – першою річницею взяття фортеці-в’язниці Бастилії 14 липня 1789 року на ході Великої французької революції, а також з самим штурмом як символом повалення абсолютизму.

Святкування і офіційні церемонії проводяться по всій території Франції. Офіційна програма святкування передбачає серію балів: бали пожежників, Великий Бал, який відбувається 13 липня в саду Тюїльрі.

Найстаріший і найбільший парад Європи проводиться вранці 14 липня на Єлисейських полях в Парижі в присутності Президента республіки, чиновників і зарубіжних гостей.

Парад починається о 10 годині ранку з площі Етуаль і рухається в бік Лувру. Парад відкривають кадети, за ними йдуть інші підрозділи піхоти і моторизовані одиниці в супроводі авіації.

На парад традиційно запрошують підрозділи з країн-союзниць Франції. На площі Згоди, напроти Тріумфальної арки споруджені спеціальні місця для глядачів.

У більшості великих міст Франції проходять паради та військові церемонії. У Ліоні, парад традиційно проводиться 13 липня.

День взятия Бастилии
День взяття Бастилії

У Єлисейському палаці президентом проводиться прийом гостей. Офіційні святкування в цей день можуть і не особливо вразити мандрівника, але ось веселощі, з яким народ святкує цей день, залишають враження надовго – всюди відбуваються вечірки (часто навіть просто на вулицях), бали.

Бастилия
День взяття Бастилії

Фіналом свята стає великий феєрверк біля Ейфелевої вежі на Марсовому полі. Піротехнічна вистава починається зазвичай о 10 годині вечора. В цей день над багатьма містами Франції переливаються салюти і феєрверки.

Нагадаємо, що Віталій Кличко під час онлайн прес-конференції заплутався у власних словах (ВІДЕО).

Please follow and like us:
Яндекс.Метрика
%d bloggers like this: