Латвія визнала колишніх піонерів жертвами насильства над особистістю і надала їм надбавку до пенсії в € 220

У Латвії колишнім членам радянської піонерії почали надавати надбавку до пенсії в розмірі 220 євро. Згідно з новим законом, вони вважаються жертвами насильства над особистістю з боку радянського державного апарату.

Про це повідомляє видання Панорама

У документі, прийнятому Сеймом ще в січні, відзначається «репресивно-дегенеративний» характер радянської системи виховання і освіти, в силу якого особи, чиє дитинство доводилося на період «окупації», стосовно прав та можливостей частково прирівнюються до інвалідів дитинства.

«Виходячи з гуманітарних міркувань, з принципів людяності та базової відповідальності, латвійська держава зобов’язується забезпечити таких громадян надбавкою до пенсійних виплат в розмірі 56 євро з 1 березня 2020 року, 172 євро з 1 травня 2020 року і 220 євро, починаючи з 1 червня 2020 року », – йдеться в постанові уряду яка вийшла.

Для оформлення надбавки особам, які досягли пенсійного віку, необхідно з’явитися в органи соціального захисту населення за місцем проживання та подати заяву, прикріпивши до нього докази участі в піонерській організації.

Такими можуть вважатися зберігся піонерський значок, фото в піонерському галстуку з дитячого періоду, посвідчення про нагородження значком «За активну роботу».

При цьому літні люди будуть в порядку винятку звільнятися від кримінального переслідування за законом «Про честь Нації», який наказував би здати на утилізацію усі радянські нагороди і відзнаки, куди входить і піонерський значок.

Нагадаємо, що на Росії ветеранам піднесли “царський” подарунок (ФОТО)

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *