В Україні хочуть ввести фінансовий паспорт

В Україні народні депутати подали законопроект про економічний паспорт для громадян країни.

Такий документ – це фінансовий рахунок для новонародженого, на який до 18-річчя будуть надходити гроші від держави. У Верховну Раду проект закону вніс нардеп від “Слуги народу” Дмитро Костюк.

Відзначають, що така система діє в Об’єднаних Арабських Еміратах. Там кожен громадянин на повноліття отримує фінансову допомогу від держави – з відсотків за продаж нафти.

“Тепер проект закону розглядатимуть на пленарному засіданні Верховної Ради після 4 лютого, коли нардепи повернуться до сесійної зали після канікул. Однак дату розгляду ще не призначили. Якщо народні депутати приймуть цю пропозицію, в Україні може з’явитися “економічний паспорт”, – йдеться в повідомленні.

Ідея законопроекту в тому, щоб забезпечити українську молодь стартовим капіталом і зменшити міграцію молодих людей за кордон. Згідно з останніми даними Державної прикордонної служби України, з часу минулого перепису населення (2001 рік) з України виїхали і не повернулися 6,3 мільйона громадян.

“Для цього пропонують створити особистий рахунок для кожного українця який народиться після 1 січня 2021 і проживе наступні 18 років в Україні. Протягом 18 років на рахунок будуть капати гроші. А для цього пропонують залучити гроші від продажу українських корисних копалин в розмірі 1%. Кошти будуть розподілятися порівну на рахунку. Після повноліття українець зможе використовувати ці гроші як хоче – держава його не контролюватиме”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що Гончаренко вніс у Раду законопроект про заборону смартфонів у школах

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Яндекс.Метрика